KapelaTo bylo tak....
V roce 1984 to byl ještě Magnet AR – tzn. Absolutní Rocknebo Absolutní Rámus. Odehráli jediný koncert a rukovali na vojnu. Po ní začaliv sestavě: Radek Vaníček – zpěv, Dan Reissaus – kytara, Karel Němeček – basa,Michal Žáža (ex Mallström; Blue Bucks) – kytara a Honza Severa (ex I.Z.Z.O.) –bicí. Chvíli si říkali Revers, pak už Roxor. „Zkoušeli jsme v Kostomlatech vestarý původní škole naproti hřbitovu. První koncert jsme odehráli v ´Janoušku´(KD) ještě s dvěma kapelama. Hrálo se dál, většinou zkoušelo a nahráli jsme sJirkou Hájkem demo kazetu Krasavice na prodej. Nebyly kontakty a tak se jezdilopo okolí: Křinec, Krchleby, Kostomlaty, Nymburk,“ vezme to od začátkupřipravený Dan. Vyhráli jeden z Rockfestů v Nymburce zrovna v dobu, kdy z Irasuodešel bubeník Milan Pavlovič a kapelník Petr Matoušek sháněl předkapelu naprázdninové měsíce. „Samozřejmě jsme to vzali, protože Iras byla výbornákamarádská kapela. Byla to pro nás neskutečná škola, konečně jsme pochopili, oco na zábavách jde. Jezdilo se hlavně do východních Čech, v Seči přišlo naletní parket přes dva tisíce lidí.“ Karel Němeček se oženil a nějak si v tédobě zranil ruku. Kontaktovali Romana Matěje Veselého a nejlepší éra Roxorumohla začít. „Hrál jsem s Honzou Vávrou v Chaosu a po vojně v tanečňáku.Nabídka do Roxoru mi přišla vhod,“ okomentuje Matěj svůj příchod do rozjeté kapely.Repertoár měli na šest sérií po sedmi písních. Ze začátku byla většinapřevzatých, „Krasavice“ obsahovala původní písně jako např. Křížová výprava,Příšera baskervilská, Krasavice na prodej, Modlitba za život nebo S puškou vřadě stát. Muziku skládá Dan s Michalem, občas se zapojil Radek Vaníček. Textyjsou dílem Honzy Severy – i výtvarná stránka obálek (dokonce vyřezal z pěnyhlavu – bezejmenného maskota kapely, občas mu se slovíčky vypomohl TomášKokojan. Covery pochází od oblíbených AC/DC, KISS, Iron Maiden, Helloween. DíkyIrasu nakontaktovali hodně pořadatelů, kteří je zvou. „V Nymburce přišlo třebasto lidí a za týden do Světlý nad Sázavou šest set.“ Osmdesát procent zábav seodehrává na východě a jihu Čech: Havlíčkův Brod, Lípa na Havlíčkobrodsku neboVimperk.
 
Pryč z periferie a dva comebacky
V roce 1991 připravili nový repertoár a za tři dny bylohotové nové album – Out Of Periphery. „Nahráli jsme ho u Petra Jandy vPropasti, nechali vyrobit dva tisíce kazet. Očekávali jsme, že by to mohlo mítohlas, Janda nám slíbil, že vybere jednu pecku na výběrové LP Rockmapa.“Stylově opustili speed metal a vraceli se blíže k hard & heavy. Jezdilijsme nepřetržitě do půlky roku 1992, Radka to přestávalo bavit a skončil (užbohužel nenaplňoval text písně Bye, bye: Bye bye/zas někdy příště/Bye bye/někdev časech/Bye bye/na jiným místě/Bye bye/jenom pro Tebe). Chvíli s námi hrál naklávesy Tomáš Matějka, chvíli Zdeněk Urban (ex Fortuna 77, NBA). Po vydání„Periferie“ chodí davy fanoušků v pruhovaných těsných kalhotách i v Nymburce(600) a Kostomlatech (700). „Na zimáku jsme hráli na fesťáku spolu s Irasem,Törrem a Kabátem.“ Pokusili se ve čtyřech peckách zmapovat zdejší historii(Svatá jízda z Oškobrhu nebo L. P. 1885). Muzika byla náročnější, hodně se v níměnily rytmy, fanoušci toto chvályhodné období ovšem moc nepřijali. Na píseňMonsigneur z prvního dema natáčeli klip! „Točil ho Mirek Vaníček, bratranecRadka. Začátek byl na zkušebně v Kostomlatech, pak jsme lítali po Kokosu(Obecní dům – pozn. aut.). Ještě jsme natáčeli v benáteckém marketu a v hospoděU Huličků klip k písni Návrat do Evropy, ale taky nebyl nikde odvysílán. Srandaklip, jak všechno zdražili.“ Spřízněné kapely byly dané: Iras byl na prvnímzaslouženém místě, Diesel z Lysé, Telegraf z Peček a kolínský Hever. „Jednoujsme Heveru přetáhli na Vysočině lidi. Na nás přišlo tři sta návštěvníků, ovesnici dál museli zábavu zrušit. Tak po nás házeli dělobuchy a sežrali námvečeři. Přišli za pořadatelem, že jsou kapela a chtějí půlnoční sekačku. Přitommy jsme zrovna hráli,“ smějí se oba zúčastnění. Spřízněná kapela byla ještě TAMz Prahy. „Jeli jsme ze ně do Stodu u Plzně, oni tehdy nějak nemohli. Zaskočilijsme a museli říkat, že jsme TAM.“ Honza Severa dal téměř po třech letech povelk návratu Roxoru. Líbil se jim zpěvák Telegrafu Ondra Marek, spolupráce nabírána obrátkách. „Začali jsme zkoušet v Křinci ve zkušebně Nových hrábí a po čtvrtroce natočili demo kazetu Born To Ride. Třináct písní, z toho čtyři již dřívenatočené, ostatní nový perfektní věci,“ rozzáří se Dan nad znovuvzkříšenímstaré dobré party. Jenže jim moc dlouho nevydrží, poločas rozpadu trvá pouhétři koncerty. Jeden z nich odehrají v Habrech u Golčova Jeníkova s téměřrodinnými příslušníky Irasem. „Dal jsem dohromady dvacet písniček, poslednídobou uvažujem, že si ještě trsnem,“ přemýšlí o novém návratu Dan.
Tolik citace z publikace Ohlasy písní těžkých/J.Špulák/
Reunion  ale přicházíaž v roce 2007.
Na výročním koncertu spřáteleného Telegrafu Roxor opět vystupujena požádání Petra Bašuse  ve složeníHonza Severa-bicí, Dan Reissaus-kytara, zpěv, Michal Žáža-kytara, Roman MatějVeselý-basa a Ondra Marek zpěv. Zpočátku se zdá, že jde o jednorázovou akci,ale ohlas je tak velký že se okamžitě objevují nabídky na další koncerty. MístoHonzy Severy za bicí  usedáá JuliusBotoš/ex Sibet/ a kapela v tomto složení nahrává v roce 2009 výběrovéalbum „Zastavte čas“. Najdete na něm rovných 20 kousků, tři z toho jsou bonusové skladby z MC OutOf Periphery. Kapela pilně koncertuje, účastní se soutěžního Beat Festivalu v Kolíněa v divácké soutěži vyhrává 50 000,- Kč. Okamžitě se vrhá na skládánídalších novinek a v roce 2011 je na světě album Cesta do pekel.  11 skladeb, ze kterých se postupem časustávají stálice v repertoáru jako titulní Cesta do pekel, Správnej směrnebo Destilát. 
Koketování s akustickým programem vyvrcholí v roce2014 vydáním několika songů na CD „Na rozcestí“ .
Podaří se koncerty i se zahraničními hosty, Roxor vystupujes Oliver Dawson Saxon , Twin Dragons nebo Girlschool
To jsme v roce 2016, kapela vydává výborně přijatéCD-Kazatel. Úspěšně cestuje po republice a fanoušci ji mohou vidět nafestivalech např. Rock Of Sadská, nebo na několika koncertech v Bratislavě.
Rok  2018 je rokemvýročním. Pro fanoušky je nachystáno výběrové vinylové dvojalbum s bohatýmfotografickým doprovodem s názvem „Než skončí show“. To samé + jeden bonus, takže celkem 19 skladeb jek dostání  ina CD. Na křtu v Kolíně kde se schází i všichni bývalí členové včetně klávesákaTomáše Matějky pak natáčí záznam z celého koncertu a vzniká prozatím jedenklip mapující celou éru Roxoru „Než skončí show“.
Nic ale nekončí…..jedem pořád dál, protože nás pohání „METALHEART „ !!!
 
Diskografie:
Krasavice na prodej (demo, 1988)
Out Of Periphery  MC (1991)
Born To Ride (demo, 1996)
ZASTAVTE ČAS  (CD  2009 )
CESTA DO PEKEL (CD 2011)
NA ROZCESTÍ  akustické(CD 2014)
KAZATEL (CD 2016)
NEŽ SKONČÍ SHOW ( CD+ 2LP- 2018 )
Videoklipy  :  Metal Heart  ,  Tvoje tvář,  Kdo si počká ,  Než skončí show ,  k vidění na YouTube

Partneři